Produkte > SURGE > RLD271M2CBK-1832S
RLD271M2CBK-1832S
RLD271M2CBK-1832S Surge
RLD.pdf
Hersteller: Surge
Description: CAP ALUM 160V POLAR
Tolerance: ±20%
Packaging: Bag
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 12000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.319" (33.50mm)
Capacitance: 270 µF
Voltage - Rated: 160 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.255 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.824 A @ 100 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details RLD271M2CBK-1832S Surge
Description: CAP ALUM 160V POLAR, Tolerance: ±20%, Packaging: Bag, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 12000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.319" (33.50mm), Capacitance: 270 µF, Voltage - Rated: 160 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.255 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.824 A @ 100 kHz.