Produkte > SURGE > RLD330M2WBK-1330S
RLD330M2WBK-1330S Surge
Hersteller: Surge
Description: CAPACITOR, ELECTROLYTIC, 450V, 3
Packaging: Bag
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 12000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm)
Capacitance: 33 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 400 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1 A @ 100 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details RLD330M2WBK-1330S Surge
Description: CAPACITOR, ELECTROLYTIC, 450V, 3, Packaging: Bag, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 12000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm), Capacitance: 33 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 400 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1 A @ 100 kHz.