Produkte > SURGE > RLD471M2CBK-1650S
RLD471M2CBK-1650S Surge
Hersteller: Surge
Description: CAPACITOR, ELECTROLYTIC, 160V, 4
Tolerance: ±20%
Packaging: Bag
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 12000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm)
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 160 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.76 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.96 A @ 100 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details RLD471M2CBK-1650S Surge
Description: CAPACITOR, ELECTROLYTIC, 160V, 4, Tolerance: ±20%, Packaging: Bag, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 12000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm), Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 160 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.76 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.96 A @ 100 kHz.