Produkte > SURGE > RLD560M2WBK-1350S
RLD560M2WBK-1350S Surge
Hersteller: Surge
Description: CAP ALUM 450V POLAR
Packaging: Bag
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 12000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm)
Capacitance: 56 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 605 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.513 A @ 100 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details RLD560M2WBK-1350S Surge
Description: CAP ALUM 450V POLAR, Packaging: Bag, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 12000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm), Capacitance: 56 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 605 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.513 A @ 100 kHz.