RM024-S50-C-01
RM024-S50-C-01 Laird Connectivity Inc.
RM024%20Product%20Brief.pdf
Hersteller: Laird Connectivity Inc.
Description: RF TXRX MOD ISM > 1GHZ U.FL SMD
Packaging: Tray
Package / Case: Module
Sensitivity: -95dBm
Mounting Type: Surface Mount
Frequency: 2.4GHz
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Voltage - Supply: 2.3V ~ 3.6V
Power - Output: 18dBm
Data Rate: 500kbps
Protocol: RAMP
Current - Receiving: 9.5mA ~ 36mA
Current - Transmitting: 40mA ~ 166mA
Antenna Type: Antenna Not Included, U.FL
Modulation: FHSS, MSK
RF Family/Standard: General ISM > 1GHz
Serial Interfaces: UART
Part Status: Obsolete
DigiKey Programmable: Not Verified
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RM024-S50-C-01 Laird Connectivity Inc.
Description: RF TXRX MOD ISM > 1GHZ U.FL SMD, Packaging: Tray, Package / Case: Module, Sensitivity: -95dBm, Mounting Type: Surface Mount, Frequency: 2.4GHz, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Voltage - Supply: 2.3V ~ 3.6V, Power - Output: 18dBm, Data Rate: 500kbps, Protocol: RAMP, Current - Receiving: 9.5mA ~ 36mA, Current - Transmitting: 40mA ~ 166mA, Antenna Type: Antenna Not Included, U.FL, Modulation: FHSS, MSK, RF Family/Standard: General ISM > 1GHz, Serial Interfaces: UART, Part Status: Obsolete, DigiKey Programmable: Not Verified.