RM25060-2MW24 Eaton - Bussmann Electrical Division
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE BLK, R 250V 60A 2P
Fuse Type: Cartridge
Voltage: 600V
Termination Style: Screw Terminal
Fuse Size: 0.811" Dia x 3.000" L (20.60mm x 76.20mm)
Contact Material: Tin
Fuseholder Type: Block
Current Rating (Amps): 60 A
Number of Circuits: 2
Produktbewertung abgeben
Technische Details RM25060-2MW24 Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE BLK, R 250V 60A 2P, Packaging: Bulk, Contact Finish: Tin, For Use With/Related Products: Class R Fuses, Fuse Type: Cartridge, Voltage: 600V, Mounting Type: DIN Rail, Orientation: Vertical, Termination Style: Screw Terminal, Fuse Size: 0.811" Dia x 3.000" L (20.60mm x 76.20mm), Contact Material: Tin, Fuseholder Type: Block, Current Rating (Amps): 60 A, Number of Circuits: 2.
Weitere Produktangebote RM25060-2MW24
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RM25060-2MW24 RM25060-2MW24 Hersteller : Bussmann / Eaton bus_ele_cd_rm25060_hm25060-1094669.pdf Fuse Holder 2P 60A