Produkte > AIRBORN, INC. > RM252-070-322-6200
RM252-070-322-6200 AirBorn, Inc.
ctr009.pdf?channelToken=5c85c5870c804bf9a48843d8b02a468a
Hersteller: AirBorn, Inc.
Description: MOTORS & SOLENOIDS
Features: Mating Guide, Mounting Flange
Packaging: Bulk
Connector Type: Plug
Voltage Rating: 750V
Current Rating (Amps): 3A
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Number of Positions: 70
Number of Rows: 2
Style: Board to Board
Operating Temperature: -65°C ~ 125°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Contact Material: Beryllium Copper
Insulation Color: Gray
Pitch - Mating: 0.075" (1.91mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish - Post: Tin-Lead
Contact Shape: Circular
Contact Length - Post: 0.109" (2.76mm)
Insulation Height: 0.200" (5.08mm)
Shrouding: Unshrouded
Insulation Material: Polyphenylene Sulfide (PPS)
Row Spacing - Mating: 0.075" (1.91mm)
Contact Length - Mating: 0.150" (3.81mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details RM252-070-322-6200 AirBorn, Inc.
Description: MOTORS & SOLENOIDS, Features: Mating Guide, Mounting Flange, Packaging: Bulk, Connector Type: Plug, Voltage Rating: 750V, Current Rating (Amps): 3A, Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Number of Positions: 70, Number of Rows: 2, Style: Board to Board, Operating Temperature: -65°C ~ 125°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Contact Material: Beryllium Copper, Insulation Color: Gray, Pitch - Mating: 0.075" (1.91mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish - Post: Tin-Lead, Contact Shape: Circular, Contact Length - Post: 0.109" (2.76mm), Insulation Height: 0.200" (5.08mm), Shrouding: Unshrouded, Insulation Material: Polyphenylene Sulfide (PPS), Row Spacing - Mating: 0.075" (1.91mm), Contact Length - Mating: 0.150" (3.81mm).