Produkte > AIRBORN, INC. > RM262-030-441-2000
RM262-030-441-2000 AirBorn, Inc.
ctr011.pdf?channelToken=5c85c5870c804bf9a48843d8b02a468a
Hersteller: AirBorn, Inc.
Description: MOTORS & SOLENOIDS
Packaging: Bulk
Connector Type: Receptacle
Voltage Rating: 750V
Current Rating (Amps): 3A
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Number of Positions: 30
Style: Board to Board
Operating Temperature: -65°C ~ 125°C
Contact Type: Female Socket
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Insulation Color: Gray
Pitch - Mating: 0.075" (1.91mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish - Post: Gold
Contact Length - Post: 0.109" (2.76mm)
Insulation Height: 0.200" (5.08mm)
Row Spacing - Mating: 0.075" (1.91mm)
Number of Rows: 2
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RM262-030-441-2000 AirBorn, Inc.
Description: MOTORS & SOLENOIDS, Packaging: Bulk, Connector Type: Receptacle, Voltage Rating: 750V, Current Rating (Amps): 3A, Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Number of Positions: 30, Style: Board to Board, Operating Temperature: -65°C ~ 125°C, Contact Type: Female Socket, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Insulation Color: Gray, Pitch - Mating: 0.075" (1.91mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish - Post: Gold, Contact Length - Post: 0.109" (2.76mm), Insulation Height: 0.200" (5.08mm), Row Spacing - Mating: 0.075" (1.91mm), Number of Rows: 2.
Weitere Produktangebote RM262-030-441-2000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Produkt ist nicht verfügbar
RM262-030-441-2000 RM262-030-441-2000 Hersteller : Molex / AirBorn ctr011.pdf?channelToken=5c85c5870c804bf9a48843d8b02a468a Rectangular Mil Spec Connectors R Series, Rectangular Board Mount Receptacle, Right-Angle, Plastic Body, Dual Row, 0.075"/1.91mm Pitch, with Mounting Ears, Through Hole, 0.109" Tail Length, Two Fixed Jacksockets, Gold Termination, 30 Circuits