Produkte > AIRBORN, INC. > RM262-030-471-2000-076
RM262-030-471-2000-076 AirBorn, Inc.
ctr011.pdf?channelToken=5c85c5870c804bf9a48843d8b02a468a
Hersteller: AirBorn, Inc.
Description: MOTORS & SOLENOIDS
Packaging: Bulk
Connector Type: Receptacle
Voltage Rating: 750V
Current Rating (Amps): 3A
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Number of Positions: 30
Style: Board to Board
Operating Temperature: -65°C ~ 125°C
Contact Type: Female Socket
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Insulation Color: Gray
Pitch - Mating: 0.075" (1.91mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish - Post: Gold
Contact Length - Post: 0.250" (6.35mm)
Insulation Height: 0.200" (5.08mm)
Row Spacing - Mating: 0.075" (1.91mm)
Number of Rows: 2
Produktbewertung abgeben
Technische Details RM262-030-471-2000-076 AirBorn, Inc.
Description: MOTORS & SOLENOIDS, Packaging: Bulk, Connector Type: Receptacle, Voltage Rating: 750V, Current Rating (Amps): 3A, Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Number of Positions: 30, Style: Board to Board, Operating Temperature: -65°C ~ 125°C, Contact Type: Female Socket, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Insulation Color: Gray, Pitch - Mating: 0.075" (1.91mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish - Post: Gold, Contact Length - Post: 0.250" (6.35mm), Insulation Height: 0.200" (5.08mm), Row Spacing - Mating: 0.075" (1.91mm), Number of Rows: 2.