RM60060-1MW14 Eaton - Bussmann Electrical Division
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE BLK, R 600V 60A 1P
Packaging: Bulk
Contact Finish: Tin
For Use With/Related Products: Class R Fuses
Fuse Type: Cartridge
Voltage: 600V
Mounting Type: DIN Rail
Orientation: Vertical
Termination Style: Screw Terminal
Fuse Size: 0.811" Dia x 3.000" L (20.60mm x 76.20mm)
Contact Material: Tin
Fuseholder Type: Block
Current Rating (Amps): 60 A
Number of Circuits: 1
Produktbewertung abgeben
Technische Details RM60060-1MW14 Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE BLK, R 600V 60A 1P, Packaging: Bulk, Contact Finish: Tin, For Use With/Related Products: Class R Fuses, Fuse Type: Cartridge, Voltage: 600V, Mounting Type: DIN Rail, Orientation: Vertical, Termination Style: Screw Terminal, Fuse Size: 0.811" Dia x 3.000" L (20.60mm x 76.20mm), Contact Material: Tin, Fuseholder Type: Block, Current Rating (Amps): 60 A, Number of Circuits: 1.
Weitere Produktangebote RM60060-1MW14
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RM60060-1MW14 Hersteller : Bussmann / Eaton Fuse Holder FUSE BLK, R 600V 60A 1P