Produkte > RALTRON ELECTRONICS > RMIC-110-10-9750-NS1
RMIC-110-10-9750-NS1
RMIC-110-10-9750-NS1 Raltron Electronics
RMIC-110-10-9750-NS1.pdf
Hersteller: Raltron Electronics
Description: Omnidirectional Microphone
Packaging: Tray
Output Type: Analog
Size / Dimension: 0.382" Dia (9.70mm)
Sensitivity: -38dB ±3dB @ 94dB SPL
S/N Ratio: 58dB
Termination: PC Pins
Direction: Omnidirectional
Port Location: Top
Height (Max): 0.205" (5.20mm)
Impedance: 2.2 kOhms
Current - Supply: 500 µA
Voltage Range: 1 V ~ 10 V
Frequency Range: 50 Hz ~ 10 kHz
auf Bestellung 230 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 11
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RMIC-110-10-9750-NS1 Raltron Electronics
Description: Omnidirectional Microphone, Packaging: Tray, Output Type: Analog, Size / Dimension: 0.382" Dia (9.70mm), Sensitivity: -38dB ±3dB @ 94dB SPL, Shape: Round, Type: Electret Condenser, S/N Ratio: 58dB, Termination: PC Pins, Direction: Omnidirectional, Port Location: Top, Height (Max): 0.205" (5.20mm), Impedance: 2.2 kOhms, Current - Supply: 500 µA, Voltage Range: 1 V ~ 10 V, Frequency Range: 50 Hz ~ 10 kHz.