Produkte > RALTRON ELECTRONICS > RQRA-0140-0250
RQRA-0140-0250
RQRA-0140-0250 Raltron Electronics
RQRA-0140-0250.pdf
Hersteller: Raltron Electronics
Description: VCO 140MHZ-250MHZ SMD .5X.5"
Packaging: Strip
Package / Case: 16-QFN, Variant
Size / Dimension: 0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm)
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Voltage - Supply: 5V
Height: 0.162" (4.11mm)
Frequency Range: 140 ~ 250MHz
2nd Harmonic, Typ (dBc): -14
Frequency - Center: 195MHz
Icc Max: 15mA (Typ)
Pushing (MHz/V): 1.5
Phase Noise Typ (dBc/Hz): -106
Power (dBm): 3 ±3
Part Status: Active
Tuning Voltage (VDC): 0.5 V ~ 18 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RQRA-0140-0250 Raltron Electronics
Description: VCO 140MHZ-250MHZ SMD .5X.5", Packaging: Strip, Package / Case: 16-QFN, Variant, Size / Dimension: 0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm), Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Voltage - Supply: 5V, Height: 0.162" (4.11mm), Frequency Range: 140 ~ 250MHz, 2nd Harmonic, Typ (dBc): -14, Frequency - Center: 195MHz, Icc Max: 15mA (Typ), Pushing (MHz/V): 1.5, Phase Noise Typ (dBc/Hz): -106, Power (dBm): 3 ±3, Part Status: Active, Tuning Voltage (VDC): 0.5 V ~ 18 V.