Produkte > RALTRON ELECTRONICS > RQRA-0400-0800
RQRA-0400-0800
RQRA-0400-0800 Raltron Electronics
RQRA-0400-0800.pdf
Hersteller: Raltron Electronics
Description: VCO 400MHZ-800MHZ SMD .5X.5"
Packaging: Strip
Package / Case: 16-QFN, Variant
Size / Dimension: 0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm)
Operating Temperature: -10°C ~ 70°C
Voltage - Supply: 5V
Height: 0.162" (4.11mm)
Frequency Range: 400MHz ~ 800MHz
2nd Harmonic, Typ (dBc): -5
Frequency - Center: 600MHz
Icc Max: 17mA (Typ)
Pushing (MHz/V): 5
Phase Noise Typ (dBc/Hz): -102
Power (dBm): 5 ±5
Tuning Voltage (VDC): 0 V ~ 12 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RQRA-0400-0800 Raltron Electronics
Description: VCO 400MHZ-800MHZ SMD .5X.5", Packaging: Strip, Package / Case: 16-QFN, Variant, Size / Dimension: 0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm), Operating Temperature: -10°C ~ 70°C, Voltage - Supply: 5V, Height: 0.162" (4.11mm), Frequency Range: 400MHz ~ 800MHz, 2nd Harmonic, Typ (dBc): -5, Frequency - Center: 600MHz, Icc Max: 17mA (Typ), Pushing (MHz/V): 5, Phase Noise Typ (dBc/Hz): -102, Power (dBm): 5 ±5, Tuning Voltage (VDC): 0 V ~ 12 V.