Produkte > RALTRON ELECTRONICS > RQRA-0600-0660
RQRA-0600-0660
RQRA-0600-0660 Raltron Electronics
RQRA-0600-0660.pdf
Hersteller: Raltron Electronics
Description: VCO 600MHZ-660MHZ SMD .5X.5"
Packaging: Strip
Package / Case: 16-QFN, Variant
Size / Dimension: 0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm)
Operating Temperature: -35°C ~ 85°C
Voltage - Supply: 5V
Height: 0.176" (4.47mm)
Frequency Range: 600 ~ 660MHz
2nd Harmonic, Typ (dBc): -13
Frequency - Center: 630MHz
Icc Max: 20mA
Pushing (MHz/V): 2
Phase Noise Typ (dBc/Hz): -112
Power (dBm): -1 -1, +5
Part Status: Active
Tuning Voltage (VDC): 0.5 V ~ 4.5 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RQRA-0600-0660 Raltron Electronics
Description: VCO 600MHZ-660MHZ SMD .5X.5", Packaging: Strip, Package / Case: 16-QFN, Variant, Size / Dimension: 0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm), Operating Temperature: -35°C ~ 85°C, Voltage - Supply: 5V, Height: 0.176" (4.47mm), Frequency Range: 600 ~ 660MHz, 2nd Harmonic, Typ (dBc): -13, Frequency - Center: 630MHz, Icc Max: 20mA, Pushing (MHz/V): 2, Phase Noise Typ (dBc/Hz): -112, Power (dBm): -1 -1, +5, Part Status: Active, Tuning Voltage (VDC): 0.5 V ~ 4.5 V.