Produkte > RALTRON ELECTRONICS > RQRA-0800-1600
RQRA-0800-1600
RQRA-0800-1600 Raltron Electronics
RQRA-0800-1600.pdf
Hersteller: Raltron Electronics
Description: VCO 800MHZ-1600MHZ SMD .5X.5"
Packaging: Strip
Package / Case: 16-QFN, Variant
Size / Dimension: 0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm)
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Voltage - Supply: 11.5V
Height: 0.162" (4.11mm)
Frequency Range: 800 ~ 1600MHz
2nd Harmonic, Typ (dBc): -10
Frequency - Center: 1200MHz
Icc Max: 30mA
Pushing (MHz/V): 2
Phase Noise Typ (dBc/Hz): -95
Power (dBm): 7.5 ±4.5
Part Status: Active
Tuning Voltage (VDC): 0.5 V ~ 19 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RQRA-0800-1600 Raltron Electronics
Description: VCO 800MHZ-1600MHZ SMD .5X.5", Packaging: Strip, Package / Case: 16-QFN, Variant, Size / Dimension: 0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm), Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Voltage - Supply: 11.5V, Height: 0.162" (4.11mm), Frequency Range: 800 ~ 1600MHz, 2nd Harmonic, Typ (dBc): -10, Frequency - Center: 1200MHz, Icc Max: 30mA, Pushing (MHz/V): 2, Phase Noise Typ (dBc/Hz): -95, Power (dBm): 7.5 ±4.5, Part Status: Active, Tuning Voltage (VDC): 0.5 V ~ 19 V.