Produkte > RALTRON ELECTRONICS > RQRA-0805-0900
RQRA-0805-0900
RQRA-0805-0900 Raltron Electronics
RQRA-0805-0900.pdf
Hersteller: Raltron Electronics
Description: VCO 805MHZ-900MHZ SMD .5X.5"
Packaging: Strip
Package / Case: 16-QFN, Variant
Size / Dimension: 0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm)
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Voltage - Supply: 5V
Height: 0.162" (4.11mm)
Frequency Range: 805 ~ 900MHz
2nd Harmonic, Typ (dBc): -15
Frequency - Center: 852.5MHz
Icc Max: 20mA (Typ)
Pushing (MHz/V): 2
Phase Noise Typ (dBc/Hz): -105
Power (dBm): 2 ±3
Tuning Voltage (VDC): 0.5 V ~ 5 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RQRA-0805-0900 Raltron Electronics
Description: VCO 805MHZ-900MHZ SMD .5X.5", Packaging: Strip, Package / Case: 16-QFN, Variant, Size / Dimension: 0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm), Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Voltage - Supply: 5V, Height: 0.162" (4.11mm), Frequency Range: 805 ~ 900MHz, 2nd Harmonic, Typ (dBc): -15, Frequency - Center: 852.5MHz, Icc Max: 20mA (Typ), Pushing (MHz/V): 2, Phase Noise Typ (dBc/Hz): -105, Power (dBm): 2 ±3, Tuning Voltage (VDC): 0.5 V ~ 5 V.