Produkte > RALTRON ELECTRONICS > RQRA-1000-1500
RQRA-1000-1500
RQRA-1000-1500 Raltron Electronics
RQRA-1000-1500.pdf
Hersteller: Raltron Electronics
Description: VCO 10000MHZ-1500MHZ SMD .5X.5"
Packaging: Strip
Package / Case: 16-QFN, Variant
Size / Dimension: 0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm)
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Voltage - Supply: 3V
Height: 0.162" (4.11mm)
Frequency Range: 1 ~ 1.5GHz
2nd Harmonic, Typ (dBc): -10
Frequency - Center: 1.25GHz
Icc Max: 10mA (Typ)
Pushing (MHz/V): 10
Phase Noise Typ (dBc/Hz): -95
Power (dBm): 3.5 ±3.5
Tuning Voltage (VDC): 0.5 V ~ 4.5 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RQRA-1000-1500 Raltron Electronics
Description: VCO 10000MHZ-1500MHZ SMD .5X.5", Packaging: Strip, Package / Case: 16-QFN, Variant, Size / Dimension: 0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm), Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Voltage - Supply: 3V, Height: 0.162" (4.11mm), Frequency Range: 1 ~ 1.5GHz, 2nd Harmonic, Typ (dBc): -10, Frequency - Center: 1.25GHz, Icc Max: 10mA (Typ), Pushing (MHz/V): 10, Phase Noise Typ (dBc/Hz): -95, Power (dBm): 3.5 ±3.5, Tuning Voltage (VDC): 0.5 V ~ 4.5 V.