Produkte > RALTRON ELECTRONICS > RQRA-1000-2000
RQRA-1000-2000
RQRA-1000-2000 Raltron Electronics
RQRA-1000-2000.pdf
Hersteller: Raltron Electronics
Description: VCO 1000MHZ-2000MHZ SMD .5X.5"
Packaging: Strip
Package / Case: 16-QFN, Variant
Size / Dimension: 0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm)
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Voltage - Supply: 10V
Height: 0.162" (4.11mm)
Frequency Range: 1 ~ 2GHz
2nd Harmonic, Typ (dBc): -10
Frequency - Center: 1.5GHz
Icc Max: 25mA
Pushing (MHz/V): 2.5
Phase Noise Typ (dBc/Hz): -95
Power (dBm): 9 ±3
Tuning Voltage (VDC): 1 V ~ 20 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details RQRA-1000-2000 Raltron Electronics
Description: VCO 1000MHZ-2000MHZ SMD .5X.5", Packaging: Strip, Package / Case: 16-QFN, Variant, Size / Dimension: 0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm), Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Voltage - Supply: 10V, Height: 0.162" (4.11mm), Frequency Range: 1 ~ 2GHz, 2nd Harmonic, Typ (dBc): -10, Frequency - Center: 1.5GHz, Icc Max: 25mA, Pushing (MHz/V): 2.5, Phase Noise Typ (dBc/Hz): -95, Power (dBm): 9 ±3, Tuning Voltage (VDC): 1 V ~ 20 V.