Produkte > RALTRON ELECTRONICS > RQRA-1480-1600
RQRA-1480-1600
RQRA-1480-1600 Raltron Electronics
RQRA-1480-1600.pdf
Hersteller: Raltron Electronics
Description: VCO 1480MHZ-1600MHZ SMD .5X.5"
Packaging: Strip
Package / Case: 16-QFN, Variant
Size / Dimension: 0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm)
Operating Temperature: -30°C ~ 75°C
Voltage - Supply: 5V
Height: 0.162" (4.11mm)
Frequency Range: 1.48 ~ 1.6GHz
2nd Harmonic, Typ (dBc): -12
Frequency - Center: 1.54GHz
Icc Max: 30mA
Pushing (MHz/V): 5
Phase Noise Typ (dBc/Hz): -99
Power (dBm): 6.5 ±1.5
Part Status: Active
Tuning Voltage (VDC): 0.5 V ~ 4.5 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details RQRA-1480-1600 Raltron Electronics
Description: VCO 1480MHZ-1600MHZ SMD .5X.5", Packaging: Strip, Package / Case: 16-QFN, Variant, Size / Dimension: 0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm), Operating Temperature: -30°C ~ 75°C, Voltage - Supply: 5V, Height: 0.162" (4.11mm), Frequency Range: 1.48 ~ 1.6GHz, 2nd Harmonic, Typ (dBc): -12, Frequency - Center: 1.54GHz, Icc Max: 30mA, Pushing (MHz/V): 5, Phase Noise Typ (dBc/Hz): -99, Power (dBm): 6.5 ±1.5, Part Status: Active, Tuning Voltage (VDC): 0.5 V ~ 4.5 V.