Produkte > RALTRON ELECTRONICS > RQRA-1560-1615-CR
RQRA-1560-1615-CR
RQRA-1560-1615-CR Raltron Electronics
RQRA-1560-1615-CR.pdf
Hersteller: Raltron Electronics
Description: VCO 1560MHZ-1615MHZ SMD .5X.5"
Packaging: Strip
Package / Case: 16-QFN, Variant
Size / Dimension: 0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm)
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Voltage - Supply: 5V
Height: 0.232" (5.89mm)
Frequency Range: 1.56 ~ 1.615GHz
2nd Harmonic, Typ (dBc): -15
Frequency - Center: 1.5875GHz
Icc Max: 25mA (Typ)
Pushing (MHz/V): 1
Phase Noise Typ (dBc/Hz): -112
Power (dBm): 3 ±3
Part Status: Active
Tuning Voltage (VDC): 0.3 V ~ 4.7 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details RQRA-1560-1615-CR Raltron Electronics
Description: VCO 1560MHZ-1615MHZ SMD .5X.5", Packaging: Strip, Package / Case: 16-QFN, Variant, Size / Dimension: 0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm), Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Voltage - Supply: 5V, Height: 0.232" (5.89mm), Frequency Range: 1.56 ~ 1.615GHz, 2nd Harmonic, Typ (dBc): -15, Frequency - Center: 1.5875GHz, Icc Max: 25mA (Typ), Pushing (MHz/V): 1, Phase Noise Typ (dBc/Hz): -112, Power (dBm): 3 ±3, Part Status: Active, Tuning Voltage (VDC): 0.3 V ~ 4.7 V.