Produkte > RALTRON ELECTRONICS > RSP-1300.000-1028-NS1
RSP-1300.000-1028-NS1
RSP-1300.000-1028-NS1 Raltron Electronics
RSP-1300.000-1028-NS1.pdf
Hersteller: Raltron Electronics
Description: 10mm OD x 3.1mm Speaker
Packaging: Tray
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Shape: Round
Type: General Purpose
Technology: Magnetic
Material - Cone: Metal
Material - Magnet: Nd-Fe-B
Termination: Solder Pads
Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof
Frequency - Self Resonant: 1.3kHz
Port Location: Top
Height - Seated (Max): 0.110" (2.80mm)
Impedance: 8 Ohms
Power - Max: 500 mW
Power - Rated: 300 mW
Frequency Range: 1.3 kHz ~ 6 kHz
Efficiency - dBA: 81.00
Efficiency - Testing: 100mW/100mm
Efficiency - Type: Sound Pressure Level (SPL)
auf Bestellung 954 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RSP-1300.000-1028-NS1 Raltron Electronics
Description: 10mm OD x 3.1mm Speaker, Packaging: Tray, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Shape: Round, Type: General Purpose, Technology: Magnetic, Material - Cone: Metal, Material - Magnet: Nd-Fe-B, Termination: Solder Pads, Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof, Frequency - Self Resonant: 1.3kHz, Port Location: Top, Height - Seated (Max): 0.110" (2.80mm), Impedance: 8 Ohms, Power - Max: 500 mW, Power - Rated: 300 mW, Frequency Range: 1.3 kHz ~ 6 kHz, Efficiency - dBA: 81.00, Efficiency - Testing: 100mW/100mm, Efficiency - Type: Sound Pressure Level (SPL).