Produkte > RALTRON ELECTRONICS > RSP-1300.000-1255-NS2
RSP-1300.000-1255-NS2
RSP-1300.000-1255-NS2 Raltron Electronics
RSP-1300.000-1255-NS2.pdf
Hersteller: Raltron Electronics
Description: 12 x 5 x 3mm Speaker
Packaging: Tray
Size / Dimension: 0.472" L x 0.217" W (12.00mm x 5.50mm)
Shape: Rectangular
Type: General Purpose
Technology: Magnetic
Material - Cone: Plastic
Material - Magnet: Nd-Fe-B
Termination: Spring Type
Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof
Frequency - Self Resonant: 1.3kHz
Port Location: Top
Height - Seated (Max): 0.132" (3.35mm)
Impedance: 8 Ohms
Power - Max: 500 mW
Power - Rated: 300 mW
Frequency Range: 1.3 kHz ~ 20 kHz
Efficiency - dBA: 87.50
Efficiency - Testing: 100mm
Efficiency - Type: Sound Pressure Level (SPL)
auf Bestellung 942 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RSP-1300.000-1255-NS2 Raltron Electronics
Description: 12 x 5 x 3mm Speaker, Packaging: Tray, Size / Dimension: 0.472" L x 0.217" W (12.00mm x 5.50mm), Shape: Rectangular, Type: General Purpose, Technology: Magnetic, Material - Cone: Plastic, Material - Magnet: Nd-Fe-B, Termination: Spring Type, Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof, Frequency - Self Resonant: 1.3kHz, Port Location: Top, Height - Seated (Max): 0.132" (3.35mm), Impedance: 8 Ohms, Power - Max: 500 mW, Power - Rated: 300 mW, Frequency Range: 1.3 kHz ~ 20 kHz, Efficiency - dBA: 87.50, Efficiency - Testing: 100mm, Efficiency - Type: Sound Pressure Level (SPL).