Produkte > RALTRON ELECTRONICS > RSP-500.000-2805-NS1
RSP-500.000-2805-NS1
RSP-500.000-2805-NS1 Raltron Electronics
RSP-500.000-2805-NS1.pdf
Hersteller: Raltron Electronics
Description: 28mm OD x 5mm Speaker
Packaging: Tray
Size / Dimension: 1.102" Dia (28.00mm)
Shape: Round
Type: General Purpose
Technology: Magnetic
Material - Cone: Metal
Material - Magnet: Nd-Fe-B
Termination: Wire Leads with Connector
Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof
Frequency - Self Resonant: 500Hz
Port Location: Top
Height - Seated (Max): 0.138" (3.50mm)
Impedance: 8 Ohms
Power - Max: 1 W
Power - Rated: 500 mW
Frequency Range: 300 Hz ~ 6 kHz
Efficiency - dBA: 89.00
Efficiency - Testing: 100mW/100mm
Efficiency - Type: Sound Pressure Level (SPL)
auf Bestellung 663 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RSP-500.000-2805-NS1 Raltron Electronics
Description: 28mm OD x 5mm Speaker, Packaging: Tray, Size / Dimension: 1.102" Dia (28.00mm), Shape: Round, Type: General Purpose, Technology: Magnetic, Material - Cone: Metal, Material - Magnet: Nd-Fe-B, Termination: Wire Leads with Connector, Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof, Frequency - Self Resonant: 500Hz, Port Location: Top, Height - Seated (Max): 0.138" (3.50mm), Impedance: 8 Ohms, Power - Max: 1 W, Power - Rated: 500 mW, Frequency Range: 300 Hz ~ 6 kHz, Efficiency - dBA: 89.00, Efficiency - Testing: 100mW/100mm, Efficiency - Type: Sound Pressure Level (SPL).