Produkte > RALTRON ELECTRONICS > RSP-600.000-1508-NS1
RSP-600.000-1508-NS1
RSP-600.000-1508-NS1 Raltron Electronics
RSP-600.000-1508-NS1.pdf
Hersteller: Raltron Electronics
Description: 15 x 8 x 2.5mm Speaker
Packaging: Tray
Size / Dimension: 0.591" L x 0.315" W (15.00mm x 8.00mm)
Shape: Rectangular
Type: General Purpose
Technology: Magnetic
Material - Cone: Plastic
Material - Magnet: Nd-Fe-B
Termination: Solder Pads
Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof
Frequency - Self Resonant: 600Hz
Port Location: Top
Height - Seated (Max): 0.098" (2.50mm)
Impedance: 6 Ohms
Power - Max: 800 mW
Power - Rated: 500 mW
Frequency Range: 600 Hz ~ 20 kHz
Efficiency - dBA: 87.00
Efficiency - Testing: 100mW/100mm
Efficiency - Type: Sound Pressure Level (SPL)
auf Bestellung 925 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RSP-600.000-1508-NS1 Raltron Electronics
Description: 15 x 8 x 2.5mm Speaker, Packaging: Tray, Size / Dimension: 0.591" L x 0.315" W (15.00mm x 8.00mm), Shape: Rectangular, Type: General Purpose, Technology: Magnetic, Material - Cone: Plastic, Material - Magnet: Nd-Fe-B, Termination: Solder Pads, Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof, Frequency - Self Resonant: 600Hz, Port Location: Top, Height - Seated (Max): 0.098" (2.50mm), Impedance: 6 Ohms, Power - Max: 800 mW, Power - Rated: 500 mW, Frequency Range: 600 Hz ~ 20 kHz, Efficiency - dBA: 87.00, Efficiency - Testing: 100mW/100mm, Efficiency - Type: Sound Pressure Level (SPL).