Produkte > VISHAY SFERNICE > RT100AL1500KB
RT100AL1500KB Vishay Sfernice
Hersteller: Vishay Sfernice
Description: POT 150 OHM 100W WIREWOUND
Resistance (Ohms): 150
Power (Watts): 100W
Tolerance: ±10%
Termination Style: Solder Lug
Actuator Length: 0.984" (25.00mm)
Actuator Type: Round
Built in Switch: None
Actuator Diameter: 0.236" (6.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details RT100AL1500KB Vishay Sfernice
Description: POT 150 OHM 100W WIREWOUND, Resistance (Ohms): 150, Power (Watts): 100W, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Adjustment Type: User Defined, Mounting Type: Panel Mount, Termination Style: Solder Lug, Actuator Length: 0.984" (25.00mm), Actuator Type: Round, Built in Switch: None, Actuator Diameter: 0.236" (6.00mm), Resistive Material: Wirewound, Rotation: 300°, Number of Gangs: 1, Number of Turns: 1.