Produkte > RICHTEK USA INC. > RT8010-25GQW
RT8010-25GQW
RT8010-25GQW Richtek USA Inc.
RT8010A
Hersteller: Richtek USA Inc.
Description: IC REG BUCK 2.5V 1A 6WDFN
Function: Step-Down
Current - Output: 1A
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 1.5MHz
Voltage - Input (Max): 5.5V
Synchronous Rectifier: Yes
Voltage - Input (Min): 2.5V
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V
Produktbewertung abgeben
Technische Details RT8010-25GQW Richtek USA Inc.
Description: IC REG BUCK 2.5V 1A 6WDFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 6-WDFN Exposed Pad, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 1, Function: Step-Down, Current - Output: 1A, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Output Configuration: Positive, Frequency - Switching: 1.5MHz, Voltage - Input (Max): 5.5V, Topology: Buck, Supplier Device Package: 6-WDFN (2x2), Synchronous Rectifier: Yes, Voltage - Input (Min): 2.5V, Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V.