Produkte > RICHTEK USA INC. > RT8010BGQW
RT8010BGQW
RT8010BGQW Richtek USA Inc.
DS8010B-04.pdf
Hersteller: Richtek USA Inc.
Description: IC REG BUCK ADJ 800MA 8WDFN
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 8-WFDFN Exposed Pad
Output Type: Adjustable
Function: Step-Down
Current - Output: 800mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 1.5MHz
Voltage - Input (Max): 4V
Topology: Buck
Supplier Device Package: 8-WDFN (2x2)
Synchronous Rectifier: Yes
Voltage - Output (Max): 4V
Voltage - Input (Min): 2.5V
Voltage - Output (Min/Fixed): 0.6V
Produktbewertung abgeben
Technische Details RT8010BGQW Richtek USA Inc.
Description: IC REG BUCK ADJ 800MA 8WDFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-WFDFN Exposed Pad, Output Type: Adjustable, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 1, Function: Step-Down, Current - Output: 800mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Output Configuration: Positive, Frequency - Switching: 1.5MHz, Voltage - Input (Max): 4V, Topology: Buck, Supplier Device Package: 8-WDFN (2x2), Synchronous Rectifier: Yes, Voltage - Output (Max): 4V, Voltage - Input (Min): 2.5V, Voltage - Output (Min/Fixed): 0.6V.