Produkte > RICHTEK USA INC. > RT9011-12GJ6
RT9011-12GJ6
RT9011-12GJ6 Richtek USA Inc.
Hersteller: Richtek USA Inc.
Description: IC REG LINEAR 1.2V/1.2V TSOT23-6
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 300mA, 300mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 80 µA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 2
Supplier Device Package: TSOT-23-6
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.2V, 1.2V
Control Features: Enable
PSRR: 70dB ~ 38dB (100Hz ~ 300kHz)
Voltage Dropout (Max): 0.33V @ 300mA, 0.33V @ 300mA