Produkte > RICHTEK USA INC. > RT9013-23GB
RT9013-23GB
RT9013-23GB Richtek USA Inc.
SaveDownload.aspx?specid=RT9013
Hersteller: Richtek USA Inc.
Description: IC REG LINEAR 2.3V 500MA SOT23-5
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SC-74A, SOT-753
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 500mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 50 µA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-23-5
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.3V
Control Features: Enable
Part Status: Active
PSRR: 50dB (10kHz)
Voltage Dropout (Max): 0.4V @ 500mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RT9013-23GB Richtek USA Inc.
Description: IC REG LINEAR 2.3V 500MA SOT23-5, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-74A, SOT-753, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 500mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 50 µA, Voltage - Input (Max): 5.5V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-23-5, Voltage - Output (Min/Fixed): 2.3V, Control Features: Enable, Part Status: Active, PSRR: 50dB (10kHz), Voltage Dropout (Max): 0.4V @ 500mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature.