Produkte > RICHTEK USA INC. > RT9018B-25GSP
RT9018B-25GSP
RT9018B-25GSP Richtek USA Inc.
RT9018AB-07.pdf
Hersteller: Richtek USA Inc.
Description: IC REG LIN POS ADJ 3A 8SOP
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad
Output Type: Adjustable (Fixed)
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 3A
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 1.2 mA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 8-SOP-EP
Voltage - Output (Max): 5.15V
Voltage - Output (Min/Fixed): 0.8V (2.5V)
Control Features: Enable, Power Good
Voltage Dropout (Max): 0.35V @ 3A
Protection Features: Over Current, Over Temperature
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RT9018B-25GSP Richtek USA Inc.
Description: IC REG LIN POS ADJ 3A 8SOP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad, Output Type: Adjustable (Fixed), Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 3A, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 1.2 mA, Voltage - Input (Max): 5.5V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 8-SOP-EP, Voltage - Output (Max): 5.15V, Voltage - Output (Min/Fixed): 0.8V (2.5V), Control Features: Enable, Power Good, Voltage Dropout (Max): 0.35V @ 3A, Protection Features: Over Current, Over Temperature.