Produkte > RICHTEK USA INC. > RT9020-25GB
RT9020-25GB
RT9020-25GB Richtek USA Inc.
SaveDownload.aspx?specid=RT9020
Hersteller: Richtek USA Inc.
Description: IC REG LINEAR 2.5V 500MA SOT23-5
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SC-74A, SOT-753
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 500mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 50 µA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-23-5
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V
Control Features: Enable, Soft Start
Part Status: Active
PSRR: 55dB (10kHz)
Voltage Dropout (Max): 0.32V @ 400mA
Produktbewertung abgeben
Technische Details RT9020-25GB Richtek USA Inc.
Description: IC REG LINEAR 2.5V 500MA SOT23-5, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-74A, SOT-753, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 500mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 50 µA, Voltage - Input (Max): 5.5V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-23-5, Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V, Control Features: Enable, Soft Start, Part Status: Active, PSRR: 55dB (10kHz), Voltage Dropout (Max): 0.32V @ 400mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature.