Produkte > RICHTEK USA INC. > RT9058-25GV
RT9058-25GV
RT9058-25GV Richtek USA Inc.
SaveDownload.aspx?specid=RT9058
Hersteller: Richtek USA Inc.
Description: IC REG LINEAR 2.5V 100MA SOT23-3
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 100mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 3.5 µA
Voltage - Input (Max): 36V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-23-3
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V
PSRR: 70dB ~ 40dB (100Hz ~ 100kHz)
Voltage Dropout (Max): 0.5V @ 10mA
Protection Features: Over Current
Current - Supply (Max): 5 µA
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RT9058-25GV Richtek USA Inc.
Description: IC REG LINEAR 2.5V 100MA SOT23-3, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 100mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 3.5 µA, Voltage - Input (Max): 36V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-23-3, Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V, PSRR: 70dB ~ 40dB (100Hz ~ 100kHz), Voltage Dropout (Max): 0.5V @ 10mA, Protection Features: Over Current, Current - Supply (Max): 5 µA.