Produkte > RICHTEK USA INC. > RT9080-33GQZ
RT9080-33GQZ
RT9080-33GQZ Richtek USA Inc.
SaveDownload.aspx?specid=RT9080
Hersteller: Richtek USA Inc.
Description: IC REG LINEAR 3.3V 600MA 4-ZQFN
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 4-XDFN Exposed Pad
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 600mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 4 µA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 4-ZQFN (1x1)
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
Control Features: Enable
Part Status: Active
PSRR: 75dB (1kHz)
Voltage Dropout (Max): 0.53V @ 600mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RT9080-33GQZ Richtek USA Inc.
Description: IC REG LINEAR 3.3V 600MA 4-ZQFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 4-XDFN Exposed Pad, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 600mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 4 µA, Voltage - Input (Max): 5.5V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 4-ZQFN (1x1), Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V, Control Features: Enable, Part Status: Active, PSRR: 75dB (1kHz), Voltage Dropout (Max): 0.53V @ 600mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature.