Produkte > RICHTEK USA INC. > RT9161-15GV
RT9161-15GV
RT9161-15GV Richtek USA Inc.
RT9161A
Hersteller: Richtek USA Inc.
Description: IC REG LINEAR 1.5V 300MA SOT23-3
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 300mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 12V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-23-3
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.5V
Voltage Dropout (Max): 0.6V @ 300mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RT9161-15GV Richtek USA Inc.
Description: IC REG LINEAR 1.5V 300MA SOT23-3, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 300mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Voltage - Input (Max): 12V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-23-3, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.5V, Voltage Dropout (Max): 0.6V @ 300mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature.