Produkte > RICHTEK USA INC. > RT9163-33GG
RT9163-33GG
RT9163-33GG Richtek USA Inc.
SaveDownload.aspx?specid=RT9163
Hersteller: Richtek USA Inc.
Description: IC REG LINEAR 3.3V 500MA SOT223
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-261-4, TO-261AA
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 500mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 8 mA
Voltage - Input (Max): 15V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-223
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
Produktbewertung abgeben
Technische Details RT9163-33GG Richtek USA Inc.
Description: IC REG LINEAR 3.3V 500MA SOT223, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-261-4, TO-261AA, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 500mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 8 mA, Voltage - Input (Max): 15V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-223, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V, Protection Features: Over Current, Over Temperature.