Produkte > RICHTEK USA INC. > RT9164A-18GM
RT9164A-18GM
RT9164A-18GM Richtek USA Inc.
DS9164A-15.pdf
Hersteller: Richtek USA Inc.
Description: IC REG LINEAR 1.8V 1A TO263-3
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-263-4, D²Pak (3 Leads + Tab), TO-263AA
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 1A
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 10 mA
Voltage - Input (Max): 14V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: TO-263-3
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V
Part Status: Last Time Buy
PSRR: 72dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 1.4V @ 1A
Protection Features: Over Current, Over Temperature
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RT9164A-18GM Richtek USA Inc.
Description: IC REG LINEAR 1.8V 1A TO263-3, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-263-4, D²Pak (3 Leads + Tab), TO-263AA, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 1A, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 10 mA, Voltage - Input (Max): 14V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: TO-263-3, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V, Part Status: Last Time Buy, PSRR: 72dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 1.4V @ 1A, Protection Features: Over Current, Over Temperature.