Produkte > RICHTEK USA INC. > RT9164C-33GQW
RT9164C-33GQW Richtek USA Inc.
DS9164C-04.pdf
Hersteller: Richtek USA Inc.
Description: IC REG LINEAR 3.3V 1A
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 1A
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 10 mA
Voltage - Input (Max): 12V
Number of Regulators: 1
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
Part Status: Last Time Buy
PSRR: 72dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 1.4V @ 1A
Produktbewertung abgeben
Technische Details RT9164C-33GQW Richtek USA Inc.
Description: IC REG LINEAR 3.3V 1A, Packaging: Tape & Reel (TR), Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 1A, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 10 mA, Voltage - Input (Max): 12V, Number of Regulators: 1, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V, Part Status: Last Time Buy, PSRR: 72dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 1.4V @ 1A, Protection Features: Over Current, Over Temperature.