Produkte > RICHTEK USA INC. > RT9167-33GB
RT9167-33GB
RT9167-33GB Richtek USA Inc.
RT9167A
Hersteller: Richtek USA Inc.
Description: IC REG LINEAR 3.3V 300MA SOT23-5
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 300mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 150 µA
Voltage - Input (Max): 7V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-23-5
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
Control Features: Enable
PSRR: 58dB (100Hz)
Voltage Dropout (Max): 0.45V @ 300mA
Produktbewertung abgeben
Technische Details RT9167-33GB Richtek USA Inc.
Description: IC REG LINEAR 3.3V 300MA SOT23-5, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-74A, SOT-753, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 300mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 150 µA, Voltage - Input (Max): 7V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-23-5, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V, Control Features: Enable, PSRR: 58dB (100Hz), Voltage Dropout (Max): 0.45V @ 300mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Current - Supply (Max): 150 µA.