Produkte > RICHTEK USA INC. > RT9172-25GG
RT9172-25GG
RT9172-25GG Richtek USA Inc.
DS9172-22.pdf
Hersteller: Richtek USA Inc.
Description: IC REG LINEAR 2.5V 3A SOT-223
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-261-4, TO-261AA
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 3A
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 3 mA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-223
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V
Voltage Dropout (Max): 0.7V @ 3A
Protection Features: Over Current, Over Temperature
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RT9172-25GG Richtek USA Inc.
Description: IC REG LINEAR 2.5V 3A SOT-223, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-261-4, TO-261AA, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 3A, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 3 mA, Voltage - Input (Max): 5.5V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-223, Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V, Voltage Dropout (Max): 0.7V @ 3A, Protection Features: Over Current, Over Temperature.