Produkte > RICHTEK USA INC. > RT9183-18GL
RT9183-18GL
RT9183-18GL Richtek USA Inc.
DS9183-22.pdf
Hersteller: Richtek USA Inc.
Description: IC REG LINEAR 1.8V 1.5A TO252-3
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 1.5A
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 500 µA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: TO-252-3
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V
Part Status: Obsolete
Voltage Dropout (Max): 0.5V @ 1.5A
Protection Features: Over Current, Over Temperature
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RT9183-18GL Richtek USA Inc.
Description: IC REG LINEAR 1.8V 1.5A TO252-3, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 1.5A, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 500 µA, Voltage - Input (Max): 5.5V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: TO-252-3, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V, Part Status: Obsolete, Voltage Dropout (Max): 0.5V @ 1.5A, Protection Features: Over Current, Over Temperature.