Produkte > RICHTEK USA INC. > RT9183-33GGF
RT9183-33GGF
RT9183-33GGF Richtek USA Inc.
SaveDownload.aspx?specid=RT9183
Hersteller: Richtek USA Inc.
Description: IC REG LINEAR 3.3V 1.5A SOT-223F
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-261-4, TO-261AA
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 1.5A
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 500 µA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-223F
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
Part Status: Active
Voltage Dropout (Max): 0.5V @ 1.5A
Protection Features: Over Current, Over Temperature
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RT9183-33GGF Richtek USA Inc.
Description: IC REG LINEAR 3.3V 1.5A SOT-223F, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-261-4, TO-261AA, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 1.5A, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 500 µA, Voltage - Input (Max): 5.5V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-223F, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V, Part Status: Active, Voltage Dropout (Max): 0.5V @ 1.5A, Protection Features: Over Current, Over Temperature.