Produkte > RICHTEK USA INC. > RT9193-25GQW
RT9193-25GQW
RT9193-25GQW Richtek USA Inc.
SaveDownload.aspx?specid=RT9193
Hersteller: Richtek USA Inc.
Description: IC REG LINEAR 2.5V 300MA 6-WDFN
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 6-WDFN Exposed Pad
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 300mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 130 µA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 6-WDFN (2x2)
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V
Control Features: Enable
Part Status: Active
PSRR: 70dB ~ 50dB (100Hz ~ 10kHz)
Produktbewertung abgeben
Technische Details RT9193-25GQW Richtek USA Inc.
Description: IC REG LINEAR 2.5V 300MA 6-WDFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 6-WDFN Exposed Pad, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 300mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 130 µA, Voltage - Input (Max): 5.5V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 6-WDFN (2x2), Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V, Control Features: Enable, Part Status: Active, PSRR: 70dB ~ 50dB (100Hz ~ 10kHz), Protection Features: Over Current, Over Temperature.