Produkte > RICHTEK USA INC. > RT9193-28GU5
RT9193-28GU5
RT9193-28GU5 Richtek USA Inc.
SaveDownload.aspx?specid=RT9193
Hersteller: Richtek USA Inc.
Description: IC REG LINEAR 2.8V 300MA SC70-5
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 300mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 130 µA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SC-70-5
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.8V
Control Features: Enable
Part Status: Active
PSRR: 70dB ~ 50dB (100Hz ~ 10kHz)
Voltage Dropout (Max): 0.3V @ 300mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RT9193-28GU5 Richtek USA Inc.
Description: IC REG LINEAR 2.8V 300MA SC70-5, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 300mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 130 µA, Voltage - Input (Max): 5.5V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SC-70-5, Voltage - Output (Min/Fixed): 2.8V, Control Features: Enable, Part Status: Active, PSRR: 70dB ~ 50dB (100Hz ~ 10kHz), Voltage Dropout (Max): 0.3V @ 300mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature.