Produkte > RICHTEK USA INC. > RT9198-15GU5R
RT9198-15GU5R
RT9198-15GU5R Richtek USA Inc.
RT9198A
Hersteller: Richtek USA Inc.
Description: IC REG LIN 1.5V 300MA SC-70-5R
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 300mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 130 µA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SC-70-5R
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.5V
PSRR: 60dB ~ 30dB (100Hz ~ 10kHz)
Voltage Dropout (Max): 0.33V @ 300mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RT9198-15GU5R Richtek USA Inc.
Description: IC REG LIN 1.5V 300MA SC-70-5R, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 300mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 130 µA, Voltage - Input (Max): 5.5V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SC-70-5R, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.5V, PSRR: 60dB ~ 30dB (100Hz ~ 10kHz), Voltage Dropout (Max): 0.33V @ 300mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature.