Produkte > CW INDUSTRIES > RTL11A125V1M9
RTL11A125V1M9
RTL11A125V1M9 CW Industries
CWIndustries_10182023_RTL111A125V1C9.pdf
Hersteller: CW Industries
Rocker Switches DP RKR LIGHTED 125V BLK/RED
auf Bestellung 49 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RTL11A125V1M9 CW Industries
Description: SWITCH ROCKER DPST 20A 125V, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 20A (AC), 14A (DC), Mounting Type: Panel Mount, Snap-In, Circuit: DPST, Switch Function: On-Off, Termination Style: Quick Connect - 0.250" (6.3mm), Illumination Type, Color: Neon, Red, Illumination Voltage (Nominal): 125 VAC, Actuator Type: Flat - Illuminated, Approval Agency: CSA, UL, VDE, Panel Cutout Dimensions: Rectangular - 27.43mm x 22.35mm, Color - Actuator/Cap: Red, Actuator Marking: O -, Voltage Rating - AC: 125 V, Voltage Rating - DC: 14 V.
Weitere Produktangebote RTL11A125V1M9
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RTL11A125V1M9 RTL11A125V1M9 Hersteller : Oslo Switch CRTL-series-lighted-double-pole-rocker-switches.pdf Description: SWITCH ROCKER DPST 20A 125V
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 20A (AC), 14A (DC)
Mounting Type: Panel Mount, Snap-In
Circuit: DPST
Switch Function: On-Off
Termination Style: Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Illumination Type, Color: Neon, Red
Illumination Voltage (Nominal): 125 VAC
Actuator Type: Flat - Illuminated
Approval Agency: CSA, UL, VDE
Panel Cutout Dimensions: Rectangular - 27.43mm x 22.35mm
Color - Actuator/Cap: Red
Actuator Marking: O -
Voltage Rating - AC: 125 V
Voltage Rating - DC: 14 V