Produkte > TELPOD > RTS-01-100-1K2-5-1
RTS-01-100-1K2-5-1
RTS-01-100-1K2-5-1 TELPOD
RTS-01-EN.pdf
Hersteller: TELPOD
Category: Power resistors
Description: Resistor: thick film; screw; 1.2kΩ; 100W; ±5%; RTS; 2.5kV; 38x25x2mm
Type of resistor: thick film
Resistance: 1.2kΩ
Power: 0.1kW
Tolerance: ±5%
Temperature coefficient: 100ppm/°C
Body dimensions: 38x25x2mm
Mounting holes pitch: 30mm
Number of mounting holes: 2
Insulation voltage: 2.5kV
Manufacturer series: RTS
Leads: for soldering
Resistor features: needs additional heatsink
Mounting: screw
auf Bestellung 7 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RTS-01-100-1K2-5-1 TELPOD
Category: Power resistors, Description: Resistor: thick film; screw; 1.2kΩ; 100W; ±5%; RTS; 2.5kV; 38x25x2mm, Type of resistor: thick film, Resistance: 1.2kΩ, Power: 0.1kW, Tolerance: ±5%, Temperature coefficient: 100ppm/°C, Body dimensions: 38x25x2mm, Mounting holes pitch: 30mm, Number of mounting holes: 2, Insulation voltage: 2.5kV, Manufacturer series: RTS, Leads: for soldering, Resistor features: needs additional heatsink, Mounting: screw.