Produkte > IDEC > RU2S-M-D24
RU2S-M-D24 IDEC
Hersteller: IDEC
Description: RELAY PLUG-IN DPDT 10A 24VDC
Mounting Type: Socketable
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -55°C ~ 60°C
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 44.7 mA
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 19.2 VDC
Operate Time: 20 ms
Release Time: 20 ms
Load - Max Switching: 2500VA, 300W
Produktbewertung abgeben
Technische Details RU2S-M-D24 IDEC
Description: RELAY PLUG-IN DPDT 10A 24VDC, Packaging: Bulk, Features: Lighted Indicator, Mechanical Indicator, Mounting Type: Socketable, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -55°C ~ 60°C, Termination Style: Plug In, Approval Agency: CE, CSA, cURus, TUV, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 44.7 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Alloy, Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 19.2 VDC, Operate Time: 20 ms, Release Time: 20 ms, Load - Max Switching: 2500VA, 300W.
Weitere Produktangebote RU2S-M-D24
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RU2S-M-D24 Hersteller : Apem Array
Produkt ist nicht verfügbar
RU2S-M-D24 RU2S-M-D24 Hersteller : IDEC idec_RUSeries-1893996.pdf General Purpose Relays Relay Plug-In DPDT 10A 24VDC