Produkte > IDEC > RU2S-R-A110
RU2S-R-A110 IDEC
Hersteller: IDEC
Description: RELAY DPDT 120VAC COIL RC SUPP
Features: Lighted Indicator, Mechanical Indicator, RC Circuit
Packaging: Bulk
Mounting Type: Socketable
Coil Voltage: 110VAC
Operating Temperature: -55°C ~ 60°C
Termination Style: Plug In, 8 Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 7.1 mA
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 33 VAC
Must Operate Voltage: 88 VAC
Produktbewertung abgeben
Technische Details RU2S-R-A110 IDEC
Description: RELAY DPDT 120VAC COIL RC SUPP, Features: Lighted Indicator, Mechanical Indicator, RC Circuit, Packaging: Bulk, Mounting Type: Socketable, Coil Voltage: 110VAC, Operating Temperature: -55°C ~ 60°C, Termination Style: Plug In, 8 Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 7.1 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Alloy, Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max, Must Release Voltage: 33 VAC, Must Operate Voltage: 88 VAC, Operate Time: 20 ms, Release Time: 20 ms.
Weitere Produktangebote RU2S-R-A110
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RU2S-R-A110 Hersteller : Apem Apem
Produkt ist nicht verfügbar
RU2S-R-A110 RU2S-R-A110 Hersteller : IDEC idec_RUSeries-1893996.pdf General Purpose Relays Relay DPDT 120VAC Coil RC Supp