Produkte > IDEC > RU42S-A220
RU42S-A220 IDEC
Hersteller: IDEC
Description: RELAY PLUG-IN 4PDT 3A 240VAC
Features: Lighted Indicator, Mechanical Indicator
Packaging: Bulk
Mounting Type: Socketable
Coil Voltage: 220VAC
Operating Temperature: -55°C ~ 60°C
Termination Style: Plug In, 14 Pin
Approval Agency: CE, CSA, cURus, TUV
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 3.6 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Gold (Au)
Contact Form: 4PDT (4 Form C)
Contact Rating (Current): 3 A
Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 66 VAC
Must Operate Voltage: 176 VAC
Operate Time: 20 ms
Release Time: 20 ms
Load - Max Switching: 2500VA, 300W
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RU42S-A220 IDEC
Description: RELAY PLUG-IN 4PDT 3A 240VAC, Features: Lighted Indicator, Mechanical Indicator, Packaging: Bulk, Mounting Type: Socketable, Coil Voltage: 220VAC, Operating Temperature: -55°C ~ 60°C, Termination Style: Plug In, 14 Pin, Approval Agency: CE, CSA, cURus, TUV, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 3.6 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Gold (Au), Contact Form: 4PDT (4 Form C), Contact Rating (Current): 3 A, Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max, Must Release Voltage: 66 VAC, Must Operate Voltage: 176 VAC, Operate Time: 20 ms, Release Time: 20 ms, Load - Max Switching: 2500VA, 300W.
Weitere Produktangebote RU42S-A220
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RU42S-A220 Hersteller : Apem Apem
Produkt ist nicht verfügbar
RU42S-A220 RU42S-A220 Hersteller : IDEC idec_RUSeries-1893996.pdf General Purpose Relays Relay Plug-In 4PDT 3A 240VAC