Produkte > IDEC > RU42V-NF-A110
RU42V-NF-A110 IDEC
Hersteller: IDEC
Description: RELAY 4PDT BIF 110-120VAC
Packaging: Bulk
Features: Lighted Indicator, Mechanical Indicator
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 110VAC
Operating Temperature: -55°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: CE, CSA, cURus, TUV
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 7.1 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Gold (Au)
Contact Form: 4PDT (4 Form C)
Contact Rating (Current): 3 A
Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 33 VAC
Must Operate Voltage: 88 VAC
Operate Time: 20 ms
Release Time: 20 ms
Load - Max Switching: 2500VA, 300W
Produktbewertung abgeben
Technische Details RU42V-NF-A110 IDEC
Description: RELAY 4PDT BIF 110-120VAC, Packaging: Bulk, Features: Lighted Indicator, Mechanical Indicator, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 110VAC, Operating Temperature: -55°C ~ 70°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: CE, CSA, cURus, TUV, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 7.1 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Gold (Au), Contact Form: 4PDT (4 Form C), Contact Rating (Current): 3 A, Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max, Must Release Voltage: 33 VAC, Must Operate Voltage: 88 VAC, Operate Time: 20 ms, Release Time: 20 ms, Load - Max Switching: 2500VA, 300W.